BUSA - nový rotačný kultivátor

Vysoký výkon na plochu

odeslat přátelům
autor: Editor
publikováno: 23.9.2021

Produkty s rotačnými motykami

 • Medziradové kultivátory – plečky
 • Príprava osivového lôžka
 • Produkty pre sady

Ciele technológie:

Na výnosnú produkciu nie je postačujúci jeden dobrý stroj, potrebujete dobrú technológiu so zreteľom na rastliny. Kvalitný porast potrebuje vodu, živiny, vzduch, svetlo a vyhovujúcu teplotu. Na zabezpečenie týchto podmienok treba siať do vhodne upravenej pôdy a tento stav udržať počas celého života porastu.

Ideálne upravená pôda

 • Drobné hrudky, ale nie prach
 • Rovný povrch
 • Utužené lôžko
 • Hĺbkové utuženie
 • Prevzdušnené a zvlhčené nižšie vrstvy

Kultivátory s rotačnými motykami sú v základe nové stroje na prípravu osivového lôžka, ktorý vyvinul a dal patentovať zakladateľ  spoločnosti BUSA, pán Horváth Benedek.

Tento pracovný stroj je schopný vykonať viaceré úkony jedným prejazdom oproti iným strojom, ktoré tieto úkony robia jednotlivo a väčšinu vykoná lepšie ako iné stroje.

Kultivátor s rotačnými motykami zabezpečuje vysokú prevádzkovú bezpečnosť, dlhú životnosť a nízke prevádzkové náklady a popritom zaručuje vyššie výnosy. Používaním tejto technológie sa dá zvýšiť profit a tým je zaručená rýchla návratnosť.

Zásluhou svojej vynikajúcej rozrušovacej schopnosti môže nahradiť až štyri konvenčné stroje. Kultivátor s rotačnými motykami je dokonalým riešením pre mechanické ničenie buriny, poskytuje vynikajúce drvenie bez upchávania sa.  Dôsledkom vertikálneho pohybu nožov je hĺbkové zhutnenie, ktoré vytvára usadený pôdny stav. V čerstvo zoranej pôde sa môže siať už po jednom prejazde v ideálne pripravenom osivovom lôžku, pričom semiačka začnú klíčiť naraz.

Vďaka vývoju nastaviteľných rotorov sa kultivátor s rotačnými motykami stal vhodným na jarnú prípravu a vyrovnávanie, ako aj na prácu s chemikáliami a hnojivami v plytkej pôde.

Hĺbku kultivácie je možné ľahko a rýchlo prispôsobiť rôznym podmienkam pôdnej vlhkosti, takže náradie nevytvára hrudky z príliš vlhkých vrstiev.

Pracovná hĺbka, čím ostrejší uhol nastavíte, tým plytšia práca sa vykonáva pri jarných prácach. Kultivuje sa iba vrchná, vysušená vrstva pôdy, takže tlak na zem je minimálny, ale na druhej strane sa pôda kultivuje hustejšie.

Odporúčané základné nastavenie je stredné pre normálne pôdne podmienky

Čím väčší uhol sa nastaví, tým bude pracovná hĺbka vyššia a tým aj zaťaženie na čepeľ. Toto nastavenie je ideálne na ničenie buriny a na zhutnenie pôdy po čerstvej orbe.

V základnej výbave je kultivátor vybavený prútovým drtičom hrúd bez stredovej hriadele, ale dá sa objednať aj s dvojitým valcom, samočistiacim gumovým valcom, alebo zadným valcom so škrabkami na blato.

Na skyprenie zhutnenej pôdy sú odporúčané motyčky s pružinovým istením, pevné alebo s kopírovaním.

Hlavné výhody zariadenia:

 • Nízky požadovaný výkon (len 30 Ks/m)
 • Prevádzka aj v extrémnych podmienkach
 • Vysoký plošný výkon
 • Vysoká pracovná rýchlosť
 • Žiadne upchávanie
 • Možnosť práce pri rôznych vlhkostiach pôdy.

Máte záujem o ponuku?
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

za BISO vypracoval:
Tomáš Bozsóky – obchodný zástupca +421 0911 945 050

 

Další zajímavé články:

Maschio Gaspardo Fiore - prstová žací lišta
Hledáte ideální řešení pro Vaše louky pro období sucha? Prstová žací lišta Maschio Gaspardo Fiore je řešení právě pro Vás! Čistý řez zajistí o mnoho rychlejší obnovu růstu...

Pokračování zde.


Maschio Gaspardo Artiglio hydraulicky sklopný
Skupina Maschio Gaspardo Group se rychle stala světovou jedničkou ve výrobě zemědělských strojů pro zpracování půdy, setí a údržbu krajiny. Ve výrobním programu strojů...

Pokračování zde.


Z provozu: diskový podmítač BISO WINEBOSS D175
Odovzdali sme zákazníkovi nový diskový podmietač BISO WINEBOSS D175. Diskový podmietač s pracovným záberom 175 cm a maximálnou pracovnou hĺbkou 150 mm. Disky s priemerom...

Pokračování zde. 

Video 

 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel