Výroba prémiových rosičou CIMA

Špecializovaný výrobca zo srdca Talianska

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 25.11.2019

V dňoch 17. - 18.10.2019 sme navštívili výrobný závod talianskeho výrobcu rosičov CIMA (číta sa ČIMA), kde sme si prezreli výrobné postupy moderných pneumatických rosičov s technológiou LOW VOLUME. Firma CIMA bola založená v roku 1974 a nachádza sa v malebnom prostredí, vo vinárskej oblasti severného Talianska v provincii Pavia v Montu Beccaria, ktorá je známa kvalitou svojich viníc a vína.

Ich snahou bolo vyvinúť inovatívnu technológiu na ochranu rastlín a životného prostredia. Pre osobité potreby talianskych vinohradníkov na zvyšovanie kvality ochrany rastlín (viniča) ekonomicky úspornejším spôsobom bola vyvinutá technológia LOW VOLUME* . Reakcia európskeho trhu bola okamžitá, najmä vo Francúzsku, čo umožnilo prísť do styku s odlišnými situáciami a technikami ako u domácich pestovateľov. To malo za následok individuálny prístup ku každému zákazníkovi. Flexibilita pri navrhovaní kvalitných výrobkov prispôsobených potrebám koncového zákazníka umožnila spoločnosti CIMA vytvárať úspešné riešenia, dokonca aj pri ošetrovaní plodín, ktoré sa líšia od vínnej révy. Na začiatku 80. rokov podnikla spoločnosť CIMA prvé kroky mimo európskeho trhu.

Najprv začala vyvážať do južnej Afriky, kde bola inovatívna technológia privítaná veľmi priaznivo. Potom prichádzali požiadavky aj z nových území a nasledovali trhy v USA, Austrálii a na Novom Zélande.

Vstup na zahraničné trhy umožnil rozšírenie znalosti o rôznych podmienkach a plodinách. Vďaka špecializácii a výmene informácií s klientmi v danej oblasti, ako aj získavaniu skúseností počas experimentov a terénnych testov sú pracovníci vývoja vždy schopní vyvinúť ten správny produkt podľa potrieb každého klienta.

V roku 2000 CIMA vložila významné investície do výstavby nového sídla spoločnosti a výrobnej haly, kde boli zavedené najmodernejšie výrobné technológie a technologické postupy. Každá mechanická časť rosičov CIMA sa vyrába vo vnútri výrobného závodu, aby bol zabezpečený nepretržitý reťazec dodávky dielov do výroby s označením Made in Italy, na čo sú právom hrdí. Vďaka tomu sú do dnešného dňa schopní vyrobiť akýkoľvek náhradný diel na stroj, ktorý opustil ich výrobný závod.

V poslednom desaťročí expandovala CIMA do krajín ako India, Keňa a Egypt, vďaka čomu predstavuje vývoz až 85% predaja nových rosičov či už ide o ťahané, alebo nesené stroje.

*LOW VOLUME – nízkoobjemové, pričom nízkym objemom sa nerozumie malý objem nádrží, ale technológia rosenia s malými kvapkami s lepším pokrytím zelenej plochy a plodov vo viniciach, sadoch atď.

Spoločnosť CIMA teda už 45 rokov vyrába rosiče a rozprašovače na distribúciu tekutých a práškových prípravkov na ochranu rastlín. Ich modely používajú exkluzívne technické riešenia vyrábané na mieru zákazníka, ktoré sú schopné efektívnejšie ošetriť rastliny vo všetkých typoch prevádzky, pričom sa nezabúda ani na ochranu životného prostredia. Štyridsaťpäťročné skúsenosti a spolupráca s poľnohospodármi z celého sveta im zaručujú pokrytie, ktoré vyhovuje rôznorodým potrebám:

  • vinohradníctva – všetky druhy,
  • ovocinárstva – jablká, broskyne, hrušky, slivky atď...,
  • pestovanie citrusov,
  • tabak,
  • nízke plodiny – jahody, zemiaky, melóny,
  • exotické plodiny – káva, ananás, kakao atď.
Viac o produktoch CIMA nájdete tu: http://navigator.biso.eu/cima/
Autor: Tomáš Bozsóky

 

Video 


 


 


 


 


 

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel