Strautmann prispôsobuje stroje zákazníkom

Prispôsobenie podľa potrieb zákazníkov

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 4.6.2020

Strautmann so sídlom v severnom Nemecku bol založený pred 85 rokmi, ale spoločnosť je stále v rodinnom vlastníctve a súčasný vlastník firmy Wolfgang Strautmann teraz predstavuje štvrtú generáciu. Ich produkty sú vybavené spoľahlivými, vysokokvalitnými a užívateľsky prívetivými technickými riešeniami a sú navrhnuté tak, aby pomohli chovateľským podnikom fungovať efektívnejšie. Firma Strautmann pri tom pomáha nielen so strojmi, ale aj s radami, okrem iného, pri zostavovaní receptúr použitého pri kŕmení.

S výrobkami od Kanady cez Čile a Holandsko na Nový Zéland (štáty s najväčšou produkciou mlieka) má spoločnosť svoje maďarské ústredie a výrobný závod v Mátranováku, s ktorou sme úzko prepojený aj na Slovensku.

O návšteve maďarského závodu si môžete prečítať tu.

Nemecká materská spoločnosť vyrába okrem iného už pol storočia zberacie vozy a miešacie krmné vozy s vlastným pohonom už dvadsať rokov, čo znamená, že má značné skúsenosti v týchto oblastiach, ktoré samozrejme využíva na neustále zlepšovanie sa.

Prinášame Vám pár zaujímavostí v podaní prívesu na zber krmovín Giga-Vitesse CFS 4401. Tento typ prívesu zatiaľ nie je na Slovensku veľmi rozšírený (poľnohospodári používajú zberače a rezačky na zber lucerny a trávy), je však vhodný na zber až 20 - 30 hektárov za deň a môže sa dokonca použiť ako prepravný prostriedok. Jeho objem nákladu je 32 - 42 m³, ale jeho energetické požiadavky sú vďaka systému CFS s nepretržitým prietokom veľmi nízke. 45 stupňov zaoblené a naostrené nože zaisťujú dokonalý rez.

Systém CFS je tiež využívaný v stroji Magnon, o ktorom si môžete prečítať tu.

Systém CFS:

Vďaka interakcii rôznych komponentov zabezpečuje jednotka CFS vynikajúci zberací výkon s minimálnym potrebným výkonom. Pick-up, valec CFS, rotor a rezacia jednotka Double-Cut sú navzájom perfektne zladené a dokonale sa dopĺňajú. Výsledkom je nielen vynikajúca kvalita rezu, ale aj ľahké ťahanie, čím sa šetrí energia, peniaze a čas.

Silnou stránkou spoločnosti Strautmann je, že môže poľnohospodárom poskytnúť stroje, ktoré sú pre nich najideálnejšie, to znamená že sú prispôsobené danému počtu stád, veľkosti stodoly a očakávanej kvalite krmovín. Početné patenty a technické riešenia vyvinuté spoločnosťou robia tieto zariadenia skutočne jedinečnými. Napríklad krmné vozy Verti-Mix sú k dispozícii v jedno až troch šnekovej verzii s kapacitou od 4 do 45 m³. Jeden stroj môže cez variabilné navýšenie bočníc pokryť až tri typy objemu vydaného krmiva, čo uľahčuje prispôsobenie sa množstvu zvierat.

Podľa skúseností odborníkov, samohybný krmný voz Strautmann Verti-Mix 1401 SF Double urobí svoju prácu v oveľa kratšom čase v dôsledku nepretržitej prevádzky. Kŕmili s ním tri skupiny zvierat, zatiaľ čo stará (vlečná) technika bola schopná nakŕmiť len jednu skupinu zvierat. Okrem toho ušetrí až 25-40% na palive, čím sa eliminuje potreba ťažného traktora alebo čelného nakladača na vymeranie komponentov. Vykonáva presnejšie miešanie podľa daného receptu a nedochádza k rozptýleniu krmiva, stroj zanecháva čistý povrch pri nakladaní.

Vďaka frézovacej hlave s rovným a 45-stupňovým zaobleným nožom môže jeho frézovacia hlava vyfrézovať 15 až 20 cm krmiva zo sila naraz. Krmivo sa posúva do stredu na gumovom páse do miešacieho priestoru so šnekmi (až 1 tona za minútu). Hnací motor je umiestnený vo vnútri valca a operátorovi pomáha riadiaca elektronika, aby sa zabránilo preťaženiu frézovacej hlavy. V prípade frézovacej hlavy s rýchlym rezom Fast-Cut a nožom Sild One , ktorý reže siláž (zanecháva zrkadlovo hladký povrch za sebou). Konečným výsledkom je vynikajúca a jednotná kvalita homogénneho krmiva, ktoré núti zviera, aby si nevyberalo potravu, a tak lepšie využilo použité jedlo. Ak je to potrebné, je možné do stroja pridávať aj vrecovité krmivo pomocou násypky na boku.

S prihliadnutím na menšie farmy spoločnosť Strautmann uviedla do jeho portfólia trochu jednoduchší jedno šnekový samochodný krmný voz Sherpa s vlastným pohonom (motor Perkins), ktorý môže byť s objemom 12 alebo 14 m³ tiež užitočnou pomocou pre menších chovateľov zvierat.

V neposlednom rade vyberáme zo širokej ponuky krmných vozov aj ťahaný Strautmann Verti-Mix 1501, ktorý je vybavený dvoma vertikálnymi miešacími šnekmi a má kapacitu 12, 13,5 a 15 m³. Je zaujímavé, že je tiež vhodný na rozdružovanie balíkov, aj keď - a to sa ukázalo v praxi - má zmysel dávať balíky, ktoré nie sú suché úplne do kosti, ale majú určitý obsah vlhkosti a teda vyššiu hmotnosť. Pripojený podstielkový valec je užitočným doplnkom, pomocou ktorého je možné rozprestrieť podstielku do boxoch až do vzdialenosti 10 m.

Majiteľ spoločnosti, pán Wolfgang Strautmann, je človek, ktorý verí v komplexné služby, čo znamená, „Poľnohospodári , ktorí od nás nakupujú stroje Strautmann, by mali byť schopní bez problémov prevádzkovať naše stroje“. Teraz sme na to už vytvorili podmienky, profesionálne zázemie potrebné pre predaj strojov, servis a dodávku náhradných dielov. Strautmann rozširuje výrobu do celého sveta. A preto má výrobu komponentov strojov aj v závode v maďarskom Mátranováku, ktorý vyrába podvozky pre stroje Strautmann. Skladom sú všetky opotrebiteľné dielce na stroje, v nutnosti vieme zabezpečiť z Nemecka do 24 hodín a takto vieme zabezpečiť nepretržitý servis a dodávku dielov pre našich zákazníkov.

„Naším cieľom nie je len predávať, ale aj uľahčiť každodenný život poľnohospodárom a pomáhať im optimalizovať ich výdavky a zvýšiť produkciu,“ vysvetľuje filozofiu spoločnosti pán Wolfgang Strautmann.

Celú ponuku spoločnosti Strautmann nájdete tu.

 

Další zajímavé články:

Rozmetadlo Strautmann TS - výkonné a robustné
Strautmann TS - rozmetadlo s nízkou ložnou plochou. Predstavujeme Vám rozmetadlo hnoja od renomovaného nemeckého výrobcu poľnohospodárskej techniky...

Pokračování zde.

Strautmann Aperion – nekonečné možnosti
Aperion od firmy Strautmann z řeckého slova „apeiros“, které znamená „nekonečný“ – nekonečný jako dopravník ve voze Strautmann a nekonečný jako možnosti, které vůz Aperion nabízí...

Pokračování zde.


Prémiová technika Strautmann s tradicí
Strautmann je rodinná firma ze severního Německa. Její zakladatel Bernhard Johannes Strautmann se narodil v roce 1885, vyučil se kovářem, a v roce 1912 převzal od svých rodičů kovárnu...

Pokračování zde.


  

Video 


 


 


 


 


 

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel