WOODMAN - lesné nadstavby pre traktory

Špeciálne vybavenie pre traktory do lesa

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 29.11.2019

Vy, uživatelia, najlepšie viete, v akých podmienkach a akým spôsobom pracujete pri ťažbe dreva. Preto neponúkame univerzálne riešenie a netvrdíme, že namiesto vás vieme všetko lepšie. Naopak, vy sa stávate spolutvorcami vašej lesné nadstavby. Starostlivo vám načúvame a nadstavbu vyrobíme presne podľa vašich požiadaviek.

Preto máme tak široký sortiment možností a kombinácií. Lesnícke nadstavby WOODMAN od firmy Manatech sú určené k agregácii s kolesovými traktormi rôznych značiek. Nadstavba WOODMAN umožňuje rôzne kombinácie a výbavy podľa požiadaviek užívateľa, ponúka najpokrokovejšie technické riešenia a výrazne zvyšuje využiteľnosť traktora pri práci v lese aj mimo les.

Ochranná konštrukcia traktora je "šitá" na mieru traktora a podľa požiadaviek zákazníka. Chránime ako spodnej časti tela traktora, tak i nádrže, vzduchové a hydraulické okruhy a boky traktora. Všetky servisné miesta traktora zostávajú prístupné prostredníctvom odnímateľných krytiek. Neoddeliteľnou súčasťou lesníckej nadstavby by mala byť aj ochrana vzduchových ventilov a zosilnenie okrajov diskov. Samozrejmosť u nadstavieb WOODMAN - predná časť traktora je chránená sieťou, alebo masívnou konštrukciou z vypaľovaných plechov, opäť podľa vášho želania.

Základom pre správnu funkciu ochrán je pevný, riadne uchytený montážny rám, na ktorý sa ochrany montujú. Ďalším spevňujúcim prvkom môže byť na želanie dodávané vystuženie torznými tyčami. So stúpajúcou náročnosťou zákazníkov a stále zložitejším prevedením traktorov držíme krok ponukou radu vylepšení ochrán, ktoré je možné na želanie objednať. Za zmienku stojí najmä predĺženie ochrán kapoty nahor dierovaným plechom, "vyhnutie" horného zakončenia ochrán pre odklonenie vetiev či dokonalá predná maska traktora s logom.

-

Konštrukcia montážnych rámov

Montážne rámy spevňujú celý traktor, horná dodatočná výstuha vytvára priestorovú konštrukciu, aby nedošlo k "prelomenia traktora". To je štandard na všetkých rampovačoch WOODMAN (neplatí pre traktory s rámovou konštrukciou).

Ťažisko rampovača posunuté čo najviac k stredu traktora, pre nižšie zaťaženie prednej nápravy.

Ochranu proti korózii a povrchovú úpravu si môžete vybrať medzi lakovanie, kataforézou a zinkovaním.

Správna ochrana zaručuje stroji bezpečný pohyb v najťažších podmienkach lesa a zaručuje stroji bezpečný pohyb v najťažších podmienkach lesa.

Konzoly vytvorené presne pre Váš traktor

Potreby zákazníkov úzko súvisia so zmenou práce v lese, so zmenou požiadaviek na spôsoby ťažby a triedenie dreva na skládkach. Riešením týchto zmien sú väčšinou univerzálne stroje. A práve taký stroj môžu z vášho traktora vytvoriť v MANATECHU CZ. Individuálny prístup k zákazníkovi a jeho potrebám zaručuje spolu so skúseným tímom našich konštruktérov a zámočníkov najlepšie možné riešenie.

Klasickým riešením je konzola pre traktor s navijakom vzadu "na pevno". Konzola navijaku je upevnená na traktore v zadnej časti na bodoch, v ktorých traktor zaručene vydrží zvýšené namáhanie v ťahu. Žiadne zbytočné namáhanie náprav, žiadne kompromisy. Zadný štít je vybavený dvojčinnými hydraulickými valcami, ktoré zabezpečujú jeho vertikálny pohyb v rozsahu viac ako 70 cm. Dôležitá je aj vzdialenosť štítu od zadných kolies traktora. Vždy sa snažíme umiestniť štít tak, aby bol čo najbližšie ku kolesám. V praxi to znamená, že do vzniknutej medzery možno nasadiť reťaze, ale zbytočne štít neodďaľuje.

Výkyvné kladky môžu byť umiestnené buď na štíte a pohybovať sa s ním, alebo na špeciálnom, samostatnom držiaku. Konzola pre navijak vpredu je čoraz častejšie požiadavka na agregáciu. Stále viac žiadané je riešenie, kedy zadný záves, prípadne agrohák, zostáva voľný pre prácu s vyvážačkou, nakladacím ramenom v trojbodovom závese alebo s lesnou frézou. V takom prípade agregujú pevný navijak v prednej časti traktora. Laná sú potom vedené buď pod traktorom, alebo po bokoch traktora. Zadný štít je podľa požiadavky zákazníka a výbavy traktora vybavený vlastnými dvojčinnými valcami, alebo je upevnený na trojbodový záves traktora. Konzola navijaku je potom uchytená na traktor a zároveň pomáha spevniť traktor v jeho prednej časti. Samostatnou kapitolou sú potom rôzne druhy zadných štítov. V ponuke sú štíty rovné, lomené, zalamovacie aj štíty do trojbodového závesu. Zároveň môžu niesť výkyvné klady alebo rolne, môžu byť vybavené držiakmi na retiazky, páčidlá, náradie a podobne.

Viac o produktoch Woodman nájdete tu: http://www.bisosedlec.cz/nove-stroje/

Autor: Vladimír Malata

Další zajímavé články:

Nová generace traktorů New Holland řady T8
New Holland uvádí na trh novou generaci svého nejvýkonnějšího traktoru standardní koncepce, známého pod označením T8. Spolu s traktorem také přichází systém...

Pokračování zde.

Vyšší výkon pro New Holland CR Revelation
Řada sklízecích mlátiček New Holland CR Revelation vstupuje do nové sklizňové sezóny s řadou vylepšení v oblasti výkonu motoru a kvality sklizně. Poprvé používá...

Pokračování zde.

New Holland zvyšuje produktivitu sklízecích mlátiček
New Holland nedávno představil modernizace pro sklízecích mlátiček modelové řady CX7 a CX8, které na přání dostanou speciální mláticí buben (zvyšuje výkonnost, ...

Pokračování zde.

 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel