autor: vomela
publikováno: 23.5.2020

LaCruz TRIDER

Mechanický vyorávač kořenů

Je to jedinečný typ strojového zariadenia od spoločnosti LaCruz, ktorého cieľom je eradikácia a čistenie koreňovej sústavy po starých ovocných stromoch, viniči a porastov biomasy. Jednoduchým spôsobom umožňuje mechanicky separovať pôdne zvyšky prilepené na koreňoch a pňoch až do priemeru 50cm. Odstraňovanie pňov a koreňov, ktoré je zvyčajne drahou, ale nevyhnutnou záležitosťou, sa tak stáva jednoduchším, rýchlejším a nákladovo efektívnejším, najmä v porovnaní s tradičnými postupmi s ťažobnými prostriedkami, ako sú buldozéry a bagre.

Nový spôsob práce

TRIDER je vyrobený z odolného rámu s dvomi vertikálnymi čepeľami, ktoré sú navzájom spojené s vertikálnou čepeľou v tvare päťuholníka. Stroj vytára pravouhlý rez v rôznej šírke a hĺbke v závislosti od potrieb a dostupného výkonu traktora. Vyrezaná časť pôdy preniká cez vibrujúce tyče, ktoré sú zavesené na horizontálnej čepeli a tým sa dvíha sama. Tento oscilačný pohyb tyčí aj vďaka zadnému rotoru oddeľuje pôdu od koreňov, ktoré boli vytiahnuté. Vyťažená zem sa vracia na svoje pôvodné miesto bez premiešania, a tak pôdna rovnováha ostáva nezmenená a zachovaná.

Jednoduché a efektívne

Rám vyrobený z ocele HARDOX 450 vyhovuje požiadavkám na odolnosť ako aj životnosť zariadenia. Vývodový hriadeľ je spojený s prevodovkou, ktorá rozdeľuje pohyb cez dva pastorky, ktoré prenášajú hnaciu silu cez reťaze do karterov na boku stroja. Týmto jednoduchým, ale účinným spôsobom sa prenáša pohon na zadný rotor. Celá konštrukcia zadného rotoru sa dá dvíhať hydraulicky, čím sa môže meniť pracovný sklon. Mazanie stroja je zabezpečené centrálnym mazaním.

TRIDER je vybavený kardanom 2500N/M, záves kat .3 so štandardným pripojením hriadeľa 1“3/8 Z6.

Vykoná svoju prácu

TRIDER bol skonštruovaný tak, aby obstál aj v tých najťažších podmienkach v ťažkých pôdach na svahoch, lesnom poraste či arborétach. Zabraňuje riziku rozptyľovania koreňových infekcií a je tiež ideálny na spracovanie zvyškov porastov biomasy, ktoré je možné použiť ako alternatívne palivo.

TRIDER sa vyrába v troch prevedeniach:


Hlavné výhody používania TRIDER:

  • Kratší pracovný čas oproti zaužívaným spôsobom
  • Koreňová sústava už očistená od pôdnych zvyškov
  • Žiadne drvenie a tým znížené riziko šírenia koreňových vírusov
  • Urovnaná a uhľadená pôda po extrakcii koreňovej sústavy

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

 

Video 


 

 

Fotogaléria

 

Súbory na stiahnutie

Prospekt ke stažení

Prospekt ke stažení

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel