Antonio Carraro na celosvetovej výstave Eima

Novinky spoločnosti Antonio Carraro

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 20.11.2021

Spoločnosť Antonio Carraro zažiarila na celosvetovej výstave v meste Bologna na severe Talianska. Medzi najúspešnejšie novinky sa zaradila napríklad nová rada Tora SRX 5800/6800, ktorá získala ocenenie Technická inovácia 2021. Ďalej spoločnosť predstavila koncept SRX Hybrid alebo zástupcov z rady Tony, Infinity alebo aj nový model TTR 4800 HST. Najväčší priestor si však spoločnosť nechala na predstavenie konceptu SRX Hybrid - prvý traktor s hybridným pohonom od výrobcu Antonio Carraro. Traktor disponuje vznetovým motorom, ale aj elektromotorom, a interakcia medzi pohonnými systémami je riadená elektronickým riadením výkonu vyvinutým špeciálne pre tento typ stroja.

Přehled modelů a CENOVÉ NABÍDKY naleznete ZDE.

Ocenenie pre modely Tora SRX 5800/6800
Najväčšou inováciou novej rady je splnenie emisnej normy Stage V a pri tom zachovanie rozmerov z predchádzajúcich rád. Nové modely Tora SRX 5800/6800 majú štvorvalcové motory s výkonom 52 a 66 koní a novo pridaný filter pevných častíc. Ďalšími charakteristikami novej rady sú možnosti výbavy pre kabínu, vysoko výkonný hydraulický systém alebo plne nastaviteľná jazdná poloha pre jazdu dozadu. Aj napriek nezmeneným rozmerom oproti starším radám, dokázali konštruktéry pridať vedľa nového motoru a filtru pevných častíc aj napríklad prevodovku (16+16) a vývodový hriadeľ, ktoré sú rovnaké ako pri predchádzajúcich modeloch.

K dispozícii je päť superkompaktných modelov, ktoré môžu mať väčšie zadné kolesá na usporiadanie v sadoch alebo mať izodiametrickú konštrukciu. Ďalej sú ponúkané rôzne verzie vybavené reverzibilným systémom RGS alebo s kĺbovým podvozkom Actio, s platformou alebo s kabínou. Prvý model SRX vo verziách 5800 a 6800 bol ocenený medailou Technická inovácia 2021.

Nový patentovaný systém RGS
Práve systém RGS pre zmenu jazdnej polohy je to, čo prináša modelom SRX a TRX ich multifunkčnosť. Pre zmenu jazdnej polohy je k dispozícii otočná veža, na ktorej je nielen sedadlo vodiča, ale aj všetky ovládacie panely. Jednou z najväčších noviniek bolo aj priblíženie mechanických ovladacích pák bližšie v volantu. Smer pohonu je možné obrátiť behom niekoľkých sekúnd, čo je veľkou pomocou pri komfortnej práci.

Nová kabína
Všetky nové modely môžu byť vybavené novou kabínou RedCab, ktorá disponuje širokým spektrom špecifikácií. Kabína má dobre vytvarovaný profil, čo pomáha traktoru manévrovať v úzkych riadkoch. Pracovné LED svetlá zaisťujú osvetlenie aj v najtmavších miestach. Nemôžu chýbať ani veľké okná, ktoré poskytuju ideálny výhľad na všetky smery. V kĺbovej verzií má kabína štvrostĺpové usporiadanie so sklenenými dverami.

Model SR 7600 Infinity
Ide o zástupcu najnovšej generácie kompaktných traktorov s hydrostatickou prevodovkou a reverzibilným pojazdom. Tento model je kĺbový, izodiametrický traktor s úzkym rozchodom kolies so štvorvalcovým 16ventilovým motorom Kohler Stage V s turbodúchadlom a priamym vstrekovaním paliva s výkonom 75 koní.

Model SR 7600 Infinity je možné použiť či už na komunálnu údržbu mestskej zelene alebo športových plôch, ale aj pri prevádzkach terasových viníc, skleníkov alebo v najužších riadkoch. Motor pracuje s mechanicko-hydrostatickou hybridnou prevodovkou Infinity, ktorá umožňuje pohyb v oboch smeroch rovnakou rýchlosťou od 0 do 100 km/h.

Rada traktorov Tony
Vznikla na základe projektu vytvoriť traktor s čo najlepším pomerom medzi výkonom a spotrebou bez ohľadu na činnosť. Rada Tony ponúka automatické funkcie riadené operačným systémom ITAC, ako je napríklad Tractor Management Control (TMC riadi motor a prevodovku tak, aby traktor pracoval v optimálnych otáčkach a dosiahol maximálnu efektivitu a produktivitu) alebo tempomat, ktoré zjednoduchšia prácu vodiča. Ďalšou charakteristikou je aj diagnostický systém, ktorý upozorňuje na prípadné poruchy alebo opotrebovanie traktora.

Model Tony 8900 TTR disponuje novou hybridnou mechanicko-hydrostatickou prevodovkou, ktorá je riadená softvérom TMC. Už v štandardnej výbave je model vybavený odpružením Uniflex, ktoré zväčšuje styčnú plochu kolies s povrchom, čím vylepšuje stabilitu a chráni pôdu. Je k dispozícií s priestornou kabínou, kde je novinkou prítomnosť sedadla pre spolujazdca, ktoré je schválené na cestnú prevádzku.

Model Tony 8700 V sa stal finalistom v súťaži Traktor roka 2021. Vyniká predovšetkým svojimi vlastnosťami a v oblasti kompaktných izodiametrických traktorov ako prvý v histórií disponuje konvenčným rámom.

 

Nový multifunkčný model TTR 4800 HST
Je reverzibilný model určený na údržbu dostihových dráh, záhrad, parkov alebo športovísk. Nový motor je kombinovaný s hydrostatickou prevodovkou, ktorá zabezpečuje plynulú zmenu rýchlosti jazdy vpred. Systém Speed Fix naviac umožňuje nastavovať optimálne rýchlosti pri každej práci.

Podvozok Actio zabezpečuje ideálne rozloženie hmotnosti na všetky kolesá a preto je model TTR 4800 schopný pracovať aj na menej únosnom teréne bez toho aby sa poškodila pôda. Otočný systém RGS ďalej umožňuje traktoru používať náradie nesené vpredu aj vzadu. Traktor ponúka aj veľkú kapacitu zadného závesu a voliteľne môže byť traktor vybavený aj predným závesom.

 

Použité foto: https://www.antoniocarraro.it/en/catalogue
Zdroj: Zemědělec 45/2021, článek Martina Karásková:
https://www.zemedelec.cz/casopis/zemedelec-45-2021/

 

Další zajímavé články:


Modernizace nesených pluhů Kverneland
Kverneland Group je výrobce zemědělské techniky s dlouhou tradicí. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože a nůžky pro zákazníky z blízkého okolí...

Pokračování zde.


Presnosť a efektívnosť pre okamžitú návratnosť
Presná sejba s GPS, GEOCONTROL a GEOSEED v kombinácii s Monopill e-drive II je hlavný krok smerom k presnosti a úspore nákladov. Tieto stroje sú všetky vybavené technológiou ISOBUS, pomocou terminálu IsoMatch Tellus PRO...

Pokračování zde.


Nová generácia pluhov, inovácie, Ktoré sa počítajú
Všechny hlavní plodiny potřebují perfektní přípravu půdy. Komfortní používání pluhu v provozu, ale i při přepravě je v moderním zemědělství nutností. Pluh musí být robustní a s dlouhou životností...

Pokračování zde.

 

Video 


 


 


 

 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel