Krone stále na vzostupe

Koncern Krone dosiahol v uplynulom fiškálnom roku obrat viac ako 1,6 mld. Euro.

odeslat přátelům
autor: Václav Štursa ml.
publikováno: 23.1.2015

Spelle, január 2015 - Koncern Krone dosiahol v uplynulom fiškálnom roku obrat viac ako 1,6 mld. Euro. To zodpovedá nárastu o 9% v porovnaní s predchádzajúcim rokom (asi 1,5 mld. Euro). Obrat koncernu Krone na domácom trhu vzrástol oproti minulému roku o 5% na 459 mil. Euro. Zároveň sa zvýšil obrat z exportu o 11% na 1.167 mil. Euro. Koncern Krone tým dosiahol v Nemecku 28% podielu na svojom obrate (v minulom roku 29%) a v exporte 72% (v minulom roku 71%).

V odbore úžitkových automobilov zvýšila firma Krone obrat približne o 17 percent na cca 1,08 mld. Euro (v minulom roku 925 mil. Euro) a potvrdila tým svoju pozíciu na trhu s tvrdou konkurenciou. Nemecko zostáva pre Krone naďalej najdôležitejším odbytovým trhom. Firma tu vygenerovala cca 28% všetkého obratu. Na zahraničných trhoch sa obrat zvýšil o 20% z 647 mil.

Euro na 776 mil. Euro. K najdôležitejším odbytovým trhom patrí Škandinávia, Pobaltia a východná Európa.

Po štyroch rokoch, kedy firma Krone zaznamenávala v odbore poľnohospodárskej techniky vysoký nárast obratu z predaja strojov a náhradných dielov, došlo vo fiškálnom roku 2013/2014 k miernemu poklesu.

Obrat v poľnohospodárskej technike tak činil 548 mil. Euro (v minulom roku to bolo 564 mil. Euro). Nemecký trh prispel k tomuto výsledku 28 percentami, trhy strednej a severnej Európy celkom 33 percentami, východná Európa 14 percentami a zámorské krajiny 25 percentami.

Vlastný kapitál firmy sa zvýšil k rozhodnému dňu z 316 mil. Euro na takmer 354 mil. Euro. Podiel vlastného kapitálu sa zvýšil z 43,9% na terajších 46,4%. Celkom má koncern Krone k dispozícii strednodobý a dlhodobý kapitál vo výške cca 614 mil. Euro (v minulom roku to bolo 584 mil. Euro).

Investície, stratégie, zamestnanci

Aj v uplynulom roku investovala firma Krone plánovite do svojho strediska v Spelle. Výstavbou nového technologického centra bol splnený ďalší krok naplnenie akčného plánu "MBK 2015". Jeho dôsledná realizácia, ktorá začala už v roku 2010, vedie cielene k postupnej reštrukturalizácii procesov v strojárskom závode. V odbore úžitkových vozidiel bol stredom investičného záujmu vývoj novej nápravy pre návesy Krone a takisto realizácia návesu "All-in-Krone". U tohto vozidla sú všetky diely "vyrobené v Krone" a sú opatrené číslami náhradných dielov Krone.

Špedičné firmy sa tak môžu so všetkými otázkami a požiadavkami na servis, údržbu a náhradné diely obracať na jediného partnera. Súčasne s tým si firma Krone vytvorila významnú pozíciu v oblasti služieb a pre odbor úžitkových vozidiel spustila kompletne nový internetový online obchod.

Krone navyše investovala aj do oblasti správy dát a vytvorila príslušné kompetenčné tímy, zatiaľ v strediskách Spelle a Werlte.

Priemerný počet zamestnancov koncernu Krone na celom svete (kmeňoví

zamestnanci) stúpol vo fiškálnom roku 2013/2014 na 2614 (oproti 2406 v minulom roku). V tomto počte je zahrnutých 203 učňov (139 v minulom roku).

Dôvodom nárastu počtu zamestnancov bolo okrem iného aj prijatie väčšieho počtu sezónnych zamestnancov do trvalého pracovného pomeru pre výrobu poľnohospodárskej techniky v stredisku Spelle.

"Uplynulý fiškálny rok bol pre nás náročný ale úspešný", zdôraznil riaditeľ firmy, Bernard Krone. "Prijali sme na seba zodpovednosť a riadne sa zhostili svojich úloh. Patríme nielen k vedúcim výrobcom v oblasti techniky, ale vybudovali sme si tiež pozíciu ako poskytovatelia kompletných služieb pre naše stroje a vozidlá. na tomto solídnom základe môžeme v nasledujúcich rokoch stavať a ďalej rásť ako na starých, tak aj na nových trhoch. "

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel