Prémiová kvalita do sadov a vinohradov

Návšteva výroby - Tecnofruit - Taliansko - od roku 2003

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 15.2.2023

V roku 2022 sme navštívili nášho dodávateľa rodinnú spoločnosť Tecnofruit. Spoločnosť Tecnofruit bola založená v roku 2003 pánom Danielom Chiabrando, ktorý je dodnes vo vedení spoločnosti a stará sa o vývoj produktov. Majiteľ spoločnosti pán Daniele Chiabrando prevádzkuje aj vlastné sady neďaleko fabriky, ktoré slúžia aj na testovanie a skúšanie produktov aby zodpovedali tým najprísnejším kritériám.

Spoločnosť Tecnofruit sídli na severozápade Talianska pod horami, cez ktoré vedie hranica Talianska s Francúzskom. V tomto regióne je pestovanie ovocných kultúr veľkou tradíciou. V okolí fabriky sa nachádzajú obrovské plochy, kde sa pestujú ovocné kultúry, prevažne jablone. V tomto má Tecnofruit veľkú výhodu, pretože má bezprostredné informácie o produktoch z prvej ruky od pestovateľov v regióne.


Sídlo spoločnosti Tecnofruit

Spoločnosť Tecnofruit postavila novú fabriku v roku 2020, do ktorej presťahovala celú svoju výrobu. Súčasťou novej fabriky sú technológie ako 3D laser, elektronická vyvažovačka rotorov alebo napríklad aj moderná rotačná veža na skladovanie náhradných dielov. Ďalšími súčasťami fabriky sú zváračská dielňa a lakovňa. Vo fabrike pracuje 12 zamestnancov, ktorí pomocou inovatívnych technológií vyrobia stovky strojov ročne, prevažne pre taliansky trh. Všetky stroje sú vlastnej produkcie vyrobené priamo vo fabrike - neprekupujú stroje od iných dodávateľov. Spoločnosť kladie vysoký dôraz na robustné prevedenie každého vyprodukovaného stroja a dbá na individuálnom prístupe ku každému zákazníkovi. Pre lokálnych zákazníkov v rámci regiónu poskytuje Tecnofruit aj servisné služby a repas použitých strojov.


Zľava obchodný zástupca spoločnosti BISO pán Václav Štursa mladší, uprostred manažér pre export pán Andrea Abba a vpravo majiteľ spoločnosti pán Daniele Chiabrando na prehliadke výrobnej haly


Prístroj na laserové vypaľovanie

Spoločnosť Tecnofruit zaviedla jedinečnú politiku modernizácie podnikania, ktorá venuje dôležitú časť výskumu a vývoju, aby svojim zákazníkom ponúkla široký sortiment strojov na pestovanie ovocných kultúr: stroje na ochranu, spracovanie a zber ovocia a hrozna. Hlavnými produktami portfólia spoločnosti sú samochodné zberacie a manipulačné plošiny do sadov, vozíky za traktor na veľkobedne, paletizačné vidly za traktor, stroje na údržbu príkmenných pásov, mulčovače, rosiče, rozmetadlá do sadov a vinohradov a ďalšie doplnkové produkty. Na doplnenie portfólia a uspokojenie potrieb zákazníkov v regióne sa spoločnosť rozhodla založiť divíziu výroby zvanú Herbivora, ktorá sa venuje ekologickému poľnohospodárstvu. V tejto divízií spoločnosť ponúka stroje, ktoré ničia burinu v príkmennom páse bez použítia chemickej ochrany.


Vozíky za traktor na veľkobedne a rozmetadlo maštaľného hnoja/kompostu


Rotačný vymetač vetví a stranová drtiaca hlava Herbivora


Doplnkový sortiment v podobe ručne ťahaných vozíkov na bedne


Vlajková loď spoločnosti - zberacia a manipulačná samochodná plošina s 1 a s 2 platformami

Najprémiovejším produktom spoločnosti Tecnofruit je samochodná zberacia a manipulačná plošina, ktorá je výborným pomocníkom počas celého roka. V zimných mesiacoch slúži predovšetkým pri reze ovocných kultúr a pri skladaní sietí proti krupobitiu a v letných a jesenných mesiacoch najmä pri zbere a pri zaťahovaní sietí. Taktiež sa dá využiť pri viazaní novej výsadby na drôty alebo plní aj funkciu vysokozdvižného vozíka pri manipulácií s veľkobedňami, keďže disponuje hydraulickými vidlami vpredu a voliteľne aj vzadu. Zaujímavosťou je, že plošina je integrovaná pre využitie v poľnohospodárstve 4.0 vo voliteľnej výbave. Kompletný GPS systém umožňuje vedieť, kde sa stroj nachádza, poznať jeho stav (či je vypnutý/zapnutý, kontrolovať odpracované hodiny, kontrolovať nabitie batérie a mnoho ďalších informácií) a tiež umožňuje nastaviť obvod poľa, kde má stroj pracovať - prijímať poplachy, ak sa plošina presunie von z tejto oblasti (druh ochrany proti krádeži).


Plošina pripravená na odovzdanie zákazníkovi

Sme veľmi radi, že sme mohli vidieť ako prebieha výroba v rodinnej spoločnosti Tecnofruit. Dúfame, že naša spolupráca prinesie kvalitné produkty na český a slovenský trh a rodina spokojných zákazníkov sa bude naďalej rozrastať.


Záber na vystavené stroje vo výrobnej hale pripravené na odovzdanie zákazníkom

Doporučujeme si prehliadnuť zaujímavé fotografie priamo z výroby v galérii tohto článku. 
Za zhliadnutie stoja aj videá, ktoré nájdete na konci článku.

 

Pre cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať!

Centrála: Václav Štursa ml., +420 606 183 360, info@biso.eu

 

Zaujímavé produkty v našej ponuke od značky Tecnofruit:


KOMPLETNÁ PONUKA
Samochodné zberacie plošiny s 1 alebo s 2 platformami
Ťahané/nesené rozmetadlo kompostu, mulčovač, navijak hadíc za traktor
Paletizačné vidly za traktor, vozíky na veľkobedne, pokladač fólie
Technika na spracovanie medziradia vhodná aj na ekologické pestovanie

Kompletná ponuka tu.


Tecnofruit Mono Platform
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit Double Platform
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit vozíky na veľkobedne
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit ťahané/nesené rozmetadlo kompostu
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit technika na údržbu príkmenných pásov
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit paletizačné vidly za traktor
Viac informácií o týchto produktoch nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit navijak hadíc za traktor
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit žabková ožínacia lišta na stromy do sadu
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


Tecnofruit štandardný/horizontálny mulčovač
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.

 

Video 


 


 


 


 

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel