Nový lis Kverneland 6500F

Vysokovýkonný lis na balíky s pevnou komorou

odeslat přátelům
autor: vomela
publikováno: 16.7.2020

Spoločnosť Kverneland aktualizovala svoj sortiment lisov na okrúhle balíky zavedením nového vysokokapacitného lisu na pevné balíky so zameraním na profesionálnych poľnohospodárov.

Navrhnutý pre použitie v podmienkach silnej siláže, model 6500F obsahuje komoru s 18 valcami - zvýšil sa zo 17 valcov v predchádzajúcich modeloch, s dvoma valcami umiestnenými v spodnej časti komory na balíky, ktoré poskytujú ďalšiu podporu pre ťažké a mokré balíky siláže. Hustotu balíkov zabezpečuje nový hydraulický systém navrhnutý tak, aby zabezpečil stálu kvalitu balíkov za všetkých podmienok.

Bol predstavený nový zberač so šírkou 2,3 m, označený ako „XL +“, ktorý obsahuje rozsiahlu sériu vylepšení. Na obidvoch stranách bol pridaný ďalší hrot, ktorý v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zväčšil pracovnú šírku o 10 cm. Nová cievka s piatimi hrotmi obsahuje vačkovú lištu umiestnenú na oboch koncoch, zatiaľ čo každá tyč s hrotmi je nesená na štyroch ložiskách. Dĺžka hrotov sa zväčšila o 10 mm a medzera medzi valcom sa znížila, aby sa zlepšil výkon v mokrých plodinách.

Kapacita sa zvýšila zavedením nového sacieho rotora s väčším priemerom spolu s revidovaným systémom spodnej podlahy. Nové spodné podlažie má zaoblenejší profil pod rotorom a má paralelogramovú činnosť - poskytuje priestor nielen pod zadnou časťou pri spustení, ale aj pod prednou časťou rotora.

Jednou z mála položiek z predchádzajúcej generácie lisov je osvedčený systém priameho viazania PowerBind, ktorý poskytuje konzistentnú a spoľahlivú aplikáciu sieťky . Systém presne umiestni chvost siete priamo do balíkovej komory bez spoliehania sa na tradičné podávacie valce alebo gravitáciu.

6500F obsahuje vysokovýkonné valce na balíky a komponenty hnacej sústavy vyvinuté pre baliaci stroj FastBale. Využíva sa integrovaná jednodielna hlavná prevodovka a delená hnacia sústava, zatiaľ čo lisovacia komora a rotor majú hnacie reťaze s rozstupom 1 “. Komorové valce bežia na ložiskách s priemerom 50 mm, s dvojradovými valčekovými ložiskami, ktoré sa používajú vo všetkých hlavných bodoch zaťaženia.

Model 6500F je k dispozícii s 15-nožovým predrezávacím systémom SuperCut a je štandardne vybavený automatickým mazaním reťazí a systémami mazania ložísk.

Naši nabídku strojů Kverneland naleznete zde.

Zdroj: Kverneland

Další zajímavé články:


Modernizace nesených pluhů Kverneland
Kverneland Group je výrobce zemědělské techniky s dlouhou tradicí. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože a nůžky pro zákazníky z blízkého okolí...

Pokračování zde.


Nesená disková kosa Kverneland radu M
Uvažujete alebo potrebujete novú kosu. Kverneland je tá správna voľba. Vyberte si ponuky tú správnu pre Vaše potreby a podmienky. S Kvernelandom...

Pokračování zde.


Kverneland upravuje přesnost u secích strojů DG
Společnost Kverneland inovovala své secí stroje DG o pracovním záběru 9 a 12 m. Secí stroj DG druhé generace přináší vylepšený mechanizmus sklápění a vylepšené rozložení hmotnosti...

Pokračování zde. 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel