Plne elektrický miešací kŕmny voz eVerti-Feed

Nová generácia elektrických miešacích kŕmnych vozov Strautmann

odeslat přátelům
autor: Editor 3
publikováno: 5.11.2023

Pri príležitosti konania tohtoročnej výstavy Agritechnica predstavuje spoločnosť Strautmann úplne nový rad strojov - Strautmann e-Verti-Feed. Ide o plne elektricky napájaný voz na miešanie krmiva s pohonnou jednotkou a integrovaným pultíkom pre vodiča.

Spoločnosť Strautmann sa neustále zameriava na udržateľnú a pokrokovú technológiu, aby poľnohospodárom zabezpečila čo najbezpečnejšie a najefektívnejšie kŕmenie zvierat. Po minuloročnom predstavení samohybného, plne elektrického, batériami poháňaného kŕmneho miešacieho voza e-Primus prichádza spoločnosť Strautmann tento rok s ďalšou inováciu - Strautmann e-Verti-Feed.

Model eVerti-Feed je špeciálne vyvinutý pre požiadavky malých a stredných podnikov a vyniká kompaktným dizajnom a maximálnou manévrovateľnosťou pri súčasnom impozantnom výkone. Výkonný vysokovoltážny akumulátor s kapacitou 40 kWh navyše umožňuje ešte dlhšiu prácu s až 10 tonami kŕmnej zmesi bez dodatočného nabíjania, vďaka čomu je e-Verti-Feed univerzálnym pomocníkom na prácu v poľnohospodárskych podnikoch. Systém sa nabíja prostredníctvom štandardnej 16A alebo 32A zásuvky, vďaka čomu je doba nabíjania kratšia ako 6 hodín.

Okrem tichého dávkovania krmiva je možné stroj využívať na takmer všetkých podložiach a svahoch. Hydraulický trakčný pohon v kombinácii s terénnymi a veľkorozmernými pneumatikami umožňuje prekonávanie svahovitých vjazdov do stajní a otáčanie stroja na mieste.

Hydraulickú jednotku i pohon miešača poháňa výkonný elektromotor s maximálnym výkonom až 46 kW. Ovládanie stroja eVerti-Feed sa vykonáva z individuálne polohovateľného stojana pre vodiča. Novo vyvinutá inteligentná riadiaca súprava E-Control, ako aj zadná kamera a vážiace zariadenie sú nainštalované v tesnej blízkosti obsluhy pre pohodlnú a prehľadnú obsluhu. Riadiaci systém, ktorý si spoločnosť Strautmann vyvinula sama, kombinuje inteligentný BMS (battery management system) s úplne novým riešením medzi ťahaným a samohybným vozom na miešanie krmiva.

Strautmann eVerti-Feed je k dispozícii ako jednozávitový miešací kŕmny voz s využiteľným objemom miešania o veľkosti 10-12,5 m3. Po intenzívnom testovaní v prevádzke počas rokov 2023 až 2024, bude pri príležitosti veľtrhu Eurotier 2024 spustená sériová výroba.

Máte záujem o cenovú ponuku strojov od společnosti STRAUTMANN? Neváhajte nás kontaktovať!

Václav Štursa ml.

kontaktní telefon: +420 606 183 360
email: vaclav.stursa@biso.eu

 

Další zajímavé články:


6 NOVÝCH MODELOV STRAUTMANN VERTI-MIX PROFESSIONAL

Nie základný, štandardný ale profesionálny model. Pri príležitosti Eurotier 2022 predstavuje Strautmann novú sériu vertikálnych 1-závitových...

Pokračování zde.


OBLÍBENÝ MODEL KRMNÉHO VOZU STRAUTMANN VERTI-MIX 951

Dnešné odovzdanie ťahaného krmného vozu Strautmann Verti-Mix 951 s PVC vynášacím pásom pre zákazníka, ktorý dbá na presné krmné dávky...

Pokračování zde.

SBĚRACÍ VOZY STRAUTMANN V POPŘEDÍ

V sortimentu od společnosti Strautmann jsou modely vhodné jak pro farmáře, kteří chtějí sami ovládat silážní proces, tak i pro velké dodavatele. Sběrací vozy jsou k dispozici v objemech...

Pokračování zde.

 

Fotogaléria

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER s.r.o.

středisko Bátka, Bátka 272,
SK - 980 21 Bátka,
Slovak Republic.

telefon: +421 911 944 271
email: info@biso.eu

www.bisobatka.sk

Značky, ktoré ponúkame BISO Kubota New Holland Case IH Steyr Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel